نرده چوبی

خانه زیبا مجری نرده چوبی پله، نرده طرح چوب دوبلکس، تراس و راه پله در انواع ساده و طرح دار آماده ساخت و اجرای انواع پله دوبلکس و پله مارپیچ و کف پله فلزی می باشد. نرده طرح چوبی با توجه به دوام بسیار بالا متقاضیان بیشتری دارد و علاوه بر زیبایی و تجدید معماری کلاسیک، نگرانی های مشتریان در خصوص رطوبت و تغییر شکل و هزینه بالای نگهداری در مقایسه با نرده چوب را برطرف می کند.

استفاده از نرده چوبی در مکان های مختلف

فقط محدود به حفاظ پله نمی شود در موارد بسیار زیادی فراتر از ساختمان ها، از این نرده ها استفاده می شود. به عنوان مثال ساخت نرده چوبی برای باغچه. این نرده ها می توانند در باغچه های کوچک داخل حیاط منزل شما به کار روند و یا در فضای سبز محیط بیرون برای حفاظت از گل و گیاهان.

همچنین ساخت نرده چوبی در بسیاری از مزرعه ها و خانه های روستایی اهمیت بسیار زیادی برای حفاظت از محیط دارد. شاید این سوال برای شما مطرح شود که ساخت نرده چوبی عمل سختی است یا توسط هر شخص حتی با تجربه ی کم هم امکان پذیر است؟ در جواب باید گفت که ساخت نرده چوبی که فقط مختص یک باغچه ی کوچک و معمولی باشد با کمی آموزش از طریق اینترنت توسط خودتان امکان پذیر است اما در موارد دیگر مانند نرده چوبی تراس و نرده چوبی بالکن که مسئله ی امنیت و حفاظت در میان است باید حتما این کار توسط یک فرد متخصص انجام شود.

نرده پله چوبی

نرده پله چوبی، بسته به نوع طراحی، تعداد پله و رنگ پله چوبی، می تواند یکی از زیباترین و الهام بخش ترین قسمت ای منزل یا دکوراسیون داخلی باشد. راه پله عموما به عنوان پل ارتباطی مناسب بین طبقات به شمار می رود. تلفیق راه پله چوبی با نرده چوبی، می تواند ترکیب زیبا و چشم نوازی ایجاد کند.  اگر طرفدار طرح های مدرن یا نرده چوبی مدرن هستید، باید بدانید که در طراحی راه پله مدرن، معمولا از نرده چوبی ساده که با چوب راش ساخته شده است، استفاده می شود.

انواع نرده چوبی

اصولا، نرده چوبی به عنوان مکمل مناسبی برای راه پله چوبی مورد استفاده قرار می گیرد. راه پله به عنوان پل ارتباطی طبقات به شمار می رود که زیبایی آن در طراجی دکوراسیون بسیار حائز اهمیت و مهم است. نرده چوب دارای انواع مختلفیست که از مهم ترین آنها می توان به نرده چوبی ساده – نرده چوبی منبت کاری شده، نرده چوبی طرح چوب، نرده چوبی لوکس، نرده های تلفیقی چوب و فلزو نرده های تلفیقی چوب و شیشه اشاره کرد.

انواع نرده چوبی

اصولا، نرده چوبی به عنوان مکمل مناسبی برای راه پله چوبی مورد استفاده قرار می گیرد. راه پله به عنوان پل ارتباطی طبقات به شمار می رود که زیبایی آن در طراحی دکوراسیون بسیار حائز اهمیت و تاثیرگذار است. نرده چوب دارای انواع مختلفیست که از مهم ترین آنها می توان به نرده چوبی سادهنرده چوبی منبت کاری شده، نرده چوبی طرح چوب، نرده چوبی لوکس، نرده های تلفیقی چوب و فلزو نرده های تلفیقی چوب و شیشه و نرده چوبی سنتی، اشاره کرد.

نرده طرح چوب (نرده طرح چوبی)

شاید اولین سوالی که پس از شنیدن نرده طرح چوب، در ذهن افراد ایجاد می شود، این باشد که نرده طرح چوب چیست؟ و چه تفاوتی با نرده چوبی دارد. نرده طرح چوب،همانطور که از اسمش پیداست جنس چوبی نداشته و فقط طرح چوب است و از نوعی پلیکر ساخته شده است که نسبت به نرده چوبی دارای مزایایی نظیر مقاومت بالا در برابر رطوبت، قیمت پایین تر و ماندگاری بیشتر اشاره کرد.

انواع نرده چوبی راه پله

همانطور که در قسمت بالا اشاره شد. نرده چوبی در مدل های مختلف ساخته می شود. در طراحی مدرن از تلفیق راه پله شیشه ای با نرده چوبی یا راه پله شیشه ای با نرده چوبی، طراحی های فوق العاده زیبا و خاصی ایجاد می شود. در قسمت مقالات سایت خانه زیبا، به تفسیر درباره انواع نرده چوبی راه پله توضیح داده شده است.

نرده چوبی پله دوبلکس

می توان از نرده ها به عنوان یک اصل در زیبایی منازل، ویلاها، عمارت ها و ساختمان های دیگر نام برد. نرده های چوبی از گذشته تا به امروز همیشه مورد پسند مشتریان واقع شده اند و در گذر زمان اصالت و زیبایی خود را از دست نداده اند. منبت کاری و طراحی روی نرده های چوبی بیشتر زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که مشتری قصد داشته باشد در دکوراسیون داخلی از آن استفاده کند.

قیمت نرده نرده چوبی

قیمت نرده های چوبی در مقایسه با مدل های مشابه، نظیر نرده های استیل و شیشه ای بالاتر است . ولی زیبایی و درخشش نرده چوبی ، در مقایسه با دیگر عناصر بسیار متفاوت است. قیمت نرده چوبی به عوامل متعددی نظیر تعداد پله، مدل نرده، جنس و رنگ متریال نرده بستگی دارد و متفاوت است..

نرده چوبی پله دوبلکس

خانه هایی با طراحی دو طبقه و به شکل دوبلکس، می توانند زیباترین راه پله ها را داشته باشند. نرده های دوبلکس، اصولا به سه شکل نرده چوبی دوبلکس ساده و یا نرده چوبی دوبلکس مارپیچ یا نرده پله دوبلکس گرد طراحی و ساخته می شوند. در ساخت و طراحی این نرده ها، معمولا بسته به سلیقه کارفرما از طراحی های مدرن یا نرده چوبی منبت کاری شده، نرده چوبی ساده یا نرده چوبی سنتی استفاده می شود.

ساخت نرده چوبی

در گذشته ساخت نرده چوبی فقط در کارگاه های کوچک انجام می شد، زیرا استفاده از نرده های چوبی خیلی گسترش نیافته بود و بسیاری از اهمیت و امنیت استفاده از چوب غافل بودند. اما امروزه چوب نقش مهمی در ساخت انواع نرده دارد و برای محیط ها و مکان های مختلف از نرده های چوبی استفاده می کنند.

مزیت های بالای چوب موجب شده تا اکثرا به جای استفاده از نرده های فلزی و آهنی، از نرده های چوبی استفاده کنند. ظاهر شیک و بادوام آن و همچنین قیمت مناسب در افزایش تقاضای مشتریان برای استفاده از چوب در ساخت نرده بسیار تاثیرگذار است.

بنابر تقاضای زیاد مشتریان برای استفاده و ساخت نرده چوبی در انواع و مدل های مختلف، ساخت این نرده ها دیگر فقط محدود به کارگاه ها نمی شود؛ کارخانجات بسیاری فعالیت خود را در این زمینه آغاز کردند که بتوانند جوابگوی تقاضای مشتریان باشند.

نکاتی که باید قبل از ساخت نرده چوبی در نظر بگیریم، چیست؟

قبل از اینکه اقدام به ساخت نرده چوبی کنید باید نکاتی را مد نظر قرار دهید تا ایده ی شما به خوبی اجرا شود. می توانید با سازنده نرده چوبی مشورت کنید و خواسته ی خود را به او اعلام کنید تا شما را راهنمایی کند. اولین نکته ای که باید مد نظر قرار دهید، انتخاب جنس چوب است. شما باید متناسب با فضا و محیطی که می خواهید در آن نرده چوبی نصب کنید از یک جنس چوب مرغوب استفاده کنید.

با بازگو کردن خواسته تان و همچنین توصیف محل مورد نظرتان، سازنده نرده چوبی می تواند شما را در انتخاب جنس چوب یاری کند.

اگر ایده ی خاصی مد نظرتان نیست می توانید از سازنده تقاضا کنید تا نمونه کارهای قبلی اش را ببینید و بر اساس آن مناسب ترین نرده را برای محیط مورد نظرتان انتخاب کنید. از آنجایی که چوب قیمت مناسبی دارد و با بودجه ی مالی افراد مطابقت دارد، توجه داشته باشید همیشه لازم نیست گرانترین نوع چوب را انتخاب کنید زیرا بعضی از محیط ها که شرایط خاصی ندارند هر نوع چوبی در آنجا ماندگار خواهد بود. پس هزینه ی اضافی برای خرید چوب خام را کنار بگذارید و سعی کنید در دیزاین و طراحی بیشتر تمرکز کنید