نرده چوبی چگونه ایجاد شد؟

 

تاریخچه ساخت نرده چوبی به روزگاران کهن بر می گرد . سالیان پیش، مرگ و میر ناشی از سقوط افراد از قلعه ها یا سازه های بلند، به شدت رو به افزایش بود و افراد زیادی با پرتاب از ارتفاعات بدون حفاظ فوت می شدند. برای جلوگیری از تلفات ناشی از عدم وجود حفاظ، برای اولین بار نرده هایی مستحکم ولی خشن و زمخت ایجاد شدند.اگر چه این نرده ها،خطر مرگ را کاهش دادند. ولی باید فکری به حال زیبایی نما و سازه ها میشد. به همین دلیل کسب و کارهای زیادی با عنوان ساخت نره ایجاد شد.  در حال حاضر، صنعت ساخت نرده رو به پیشرفت و گسترش می باشد. امروزه نرده ها آنقدر زیبا هستند که بخشی از دکوراسیون داخلی یا خارجی ساختمان محسوب می شوند. از زیباترین موارد نرده های موجود در بازار، می توان به نرده های چوبی اشاره کرد. این نوع نرده که تلفیقی از نقش و نگارهای گل، طرحهای اسلیمی و رمی می باشد. در نگاه اول، توجه هر مخاطبی را جلب می کند.

 

اهمیت وجود نرده های چوبی

 

عبور کردن از پله ها و گذرگاهها بدون نرده، شاید انکان پذیر باشد ولی بسیار مخاطره آمیز است. تصور کنید از پله هایی گذر می کنید که فاقد وجود نرده هستند. علاوه ب راینکه شما با پارادوکس سقوط مواجه هستید، فضایی که در آن ایستاده اید، بی روح و سرد است و نه تنها از بودن در آنجا لذت نمی برید، تنها به گذر از پله ها یا گذرگاه می اندیشید. حال این فرضیه را در نظر بگیرید که از پله هایی می گذرید که دارای نرده های چوبی خوش رنگ و براق با نقش و نگار گل های ظریف و خاص هستید. نه تنها با اطمینا خاطر و فارغ از خطر سقوط از پله ها می گذرید، بلکه شاید دقایقی محو زیبایی طرافت نرده ها شوید. بعضا بسیاری از فیلمبرداری ها و کلیپ های جشن ازدواج در لوکیشن هایی که دارای المان نرده های چوبی هستند، ساخت و تولید شد است.

 

نرده چوبی راه پله ها

 

راه پله ها از زمان کودکی محل هیجان انگیز و جذاب هر خانه محسوب می شد. به عبارتی از کودکی هنگام بازی گاها همه ما از شیطنت در پله ها و لم دادن در فضای راه پله تا قایم شدن پشت فضای راه پله خاطرات زیادی در ذهنمان نقش بسته است. راه پله می تواند به عنوان یکی از عناصر مهم زیبایی در هر خانه، خودنمایی کند. زیبایی یک راه پله بر اساس جنبه های مختلف تعریف می شود. طرح کلی راه پله بسیار حائز اهمیت است اما آنچه که آن را برجسته تر نشان می دهد نرده آن است. در طول زمان نرده راه پله از یک عنصر بسیار ساده که برای ایجاد امنیت و حفاظت ساخته شده به یکی از جزئیات شیک و جذاب در طراحی تبدیل شده است. امروزه افرادی که می خواهند دکوراسیون شیک تری داشته باشند بدون شک از اجرای نرده چوبی برای راه پله های و مکان های دیگر استفاده می کنند. بعضا برای راه پله ها با طرح دوبلکس، طراح نرده چوبی می تواند قدرت طراحی خود را به نحو بهتری به معرض نمایش بگدارد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت  طرح های نرده های چوبی مراجعه نمایید.

 

نرده چوبی باغچه

 

نرده  چوبی باغچه علاوه بر ایچاد نظم و محافظت از باغچه، زیبایی خاصی به باغچه شما می بخشد. نرده چوبی باغچه در مدل های مختلف و سایز و ابعاد مختلف ساخته می شود. این نوع نرده هم م یتواند تنها جنبه زیبایی داشته باشد و هم می تواند جنبه محافظتی زیبایی داشته باشد. این مدل نرده در عنوان های مختلفینظیر حصار چوبی باغچه، نرده  چوبی حریم خصوصی (کاملا فضای حیاط یا باغچه را از بیرون جدا می کند)

 

ایده هایی برای زیبایی تراس شما

معمولا تراس ها از نمای خارجی هر ساختمان به شمار می روند که می توانند هم برای شما، هم برای افراد رهگذر چشم نواز و زیبا باشد. ممکن است تراس یا بالکن شما دارای فضایی کوچک باشد که در این صورت مدل های انتخابی برای این تراس ها ممکن است از محدودیت بیشتری نسبت به تراس های بزرگ برخوردار باشند. استفاده از نرده های سنگ یا فلز می تواند تراس شما را زیبا کند. ولی اگر بدنبال انتخاب خاص برای زیبایی فضای تراس خود هستید، قطعا انتخاب درست برای شما نرده چوبی می باشد. شما می توانید به راحتی یک تراس ساده و خسته کننده را به یک فضای نشیمن مدرن و راحت تبدیل کنید.

 

نرده چوبی

 

نرده چوبی 2 × 2 استاندارد نوعی نرده است که اغلب برای نرده تراس انتخاب می شود که مطمئنا دلیل خوبی برای این انتخاب وجود دارد. نرده چوبی یک گزینه ارزان قیمت بوده و با وجود اینکه نرده ای مدرن و برازنده می باشد، با نصب در تراس خانه شما به آن ظاهری روستیک می بخشد. اما فراموش نکنید که نرده چوبی پس از مدتی باید تعمیر یا عوض شود.

نرده های چوبی زیبایی خاص خود را دارند و چشم افراد مشکل پسند و دوستار طبیعت و دکورهای کلاسیک را نوازش می دهند. امروزه نرده های طرح چوب و یا چوب مصنوعی با خواص منحصر به فرد خود جایگزین نرده های چوبی شده و دکوراسیون ساختمان ها را کلاسیک و بسیار شیک و منحصر به فرد می کنند. نرده های تولید شده توسط چوب مصنوعی دارای خواصی از جمله ضد حشره و ضد رطوبت بودن هستند و از نظر زمان تولید  بسیار معقول تر از چوب بوده و از نظر قیمت حدودا یک هفتم معادل چوبی خود می باشند. مجموعه خانه زیبا به عنوان یکی از پیشتازان هنر دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان افتخار دارد تا شما را به دیدن گالری تصاویر نمونه مدل های نرده های طرح چوب و نمونه پروژه های انجام شده دعوت کند.

تفاوت نرده چوبی با طرح چوب
تفاوت نرده چوبی با طرح چوب

 

نرده های چوبی یکی از بهترین و پر طرفدار ترین نرده ها برای پله های مارپیچ، راه پله ها و بالکن ها و نمای بیرونی فضاهای دوبلکس می باشند. اما از آنجا که نرده چوبی علاوه بر قیمت بالا و هزینه گزافی که بر روی دست خریدار می گذارد، به مرور تحت شرایط آب و هوایی فرسوده شده و نیاز به مراقبت ویژه ای دارد. نرده های طرح چوب با مواد بسیار با دوام، علاوه بر زیبایی نرده های چوبی، قیمت مناسبی هم دارند و می توان آنها را در انواع و اقسام مدل ها و طرح ها و نقش های زیبا تولید کرد. شرکت خانه زیبا به عنوان یکی از بهترین ارائه دهندگان نرده طرح چوب در ایران افتخار دارد خدمات طراحی و اجرای نرده راه پله ساختمان شما را به عهده بگیرد.

با ما در ارتباط باشید

تماس مستقیم با مدیریت: 09122149164

عضویت در کانال تلگرام: nardechoob@

ارسال پیام در تلگرام: nardechoobi@