نرده پیچ چوبی- نرده گرد چوبی - ساخت انواع پله گرد- پله مارپیچ

انواع پله پیچ

پله پیچ مانند سایر پله ها از متریال های مختلف و گوناگونی ساخته شده است و همچنین دارای مدل های متنوع می باشد که می توان به پله پیچ اسپیرال، پله پیچ منحنی، پله پیچ شیشه ای، پله پیچ چوبی و ... اشاره کرد. هر کدام از پله های نامبرده ویژگی ها و مشخصات منحصر به فردی دارند.  

پله و انواع آن ها : 

پله و یا راه پله نوعی راه ارتباطی بین چند طبقه و یا یک طبقه با نیم طبقه می باشند که ویژگی های منحصر به فردی دارند. پله ها انواع گوناگونی دارند که ساخت آن ها باید بر اساس استاندارد های لازم انجام شود. نرده ها از دیگر اجزا پله ها می باشند که تنوع زیادی دارند. پله پیچ و یا گرد یکی از پله های بسیار محبوب و زیبا می باشد که با استقبال زیادی از طرف مردم همراه شده است. در اینجا قصد داریم به بررسی پله گرد و نرده های چوبی گرد بپردازیم. 

پله پیچ و انواع آن : 

پله های پیچ مانند سایر پله ها از متریال های مختلف و گوناگونی ساخته شده اند و همچنین دارای مدل های متنوع می باشند که می توان به پله پیچ اسپیرال، پله پیچ منحنی، پله پیچ شیشه ای، پله پیچ چوبی و ... اشاره کرد. هر کدام از پله های نامبرده ویژگی ها و مشخصات منحصر به فردی دارند.  

انتخاب بهترین و مناسب ترین پله : 

برای انتخاب، ساخت و اجرای بهترین و مناسب ترین پله باید به نکات و عوامل مختلفی توجه کرد. به عنوان مثال باید به مقدار فضای در دسترس، نوع نیاز، موارد استفاده از آن، حفظ امنیت، کیفیت نرده، نوع و سبک معماری و ....توجه شود تا مناسب ترین نرده ها انتخاب شوند. همان طور که گفته شد پله ها و همچنین نرده های پله در مدل ها و طرح های منحصر به فردی تولید و ساخته می شوند که انتخاب آن ها به نیاز افراد بستگی دارد. بهترین پله های پیچ، پله هایی می باشند که علاوه بر اشغال کردن حداقل فضا از تعداد پله های استاندارد تولید شده باشند، اندازه آن ها استاندارد باشد.  

پله پیچ چوبی اسپیرال : 

پله مارپیچ چوبی اسپیرال یکی از پله های بسیار محبوب می باشد که اغلب در ساختمان های دوبلکس و ویلا ها مورد استفاده قرار می گیرد. در ساخت این نوع پله از پایه نرده، دستگیره، کفی و .... استفاده شده است. پله پیچ اسپیرال چوبی در دو طرف دارای دستگیره های چوبی می باشد، همچنین در دو طرف آن از پایه چوبی استفاده شده است. پله چوبی از دیگر خصوصیات آن می باشد. از این نوع پله مارپیچ چوبی برای ساختمان هایی با فضای کم استفاده می شود. 

پله های منحنی : 

پله های چوبی منحنی در ظاهر شبیه به پله مارپیچ می باشند اما لازم به ذکر می باشد که این نوع پله ها از نظر استاندارد های لازم و فنی به پله های مستقیم شباهت زیادی دارند. پله های منحنی ترکیبی از پله های مستقیم و پله پیچ می باشند. امروزه پله های منحنی با استفاده از چوب و فلز تهیه می شوند که برای خانه های مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. 

پله مارپیچ شیشه ای : 

پله پیچ شیشه ای یکی از پله های بسیار جذاب می باشد که در دکوراسیون داخلی ساختمان ها به شدت تاثیر گذار خواهد بود. پله پیچ شیشه ای دارای ستون ها و یا پایه های فلزی محکم می باشد و از آجهای شیشه ای تشکیل شده است. در ساخت این نوع پله ها می توان از متریال های دیگر چون چوب، استیل و .... استفاده کرد. در ساخت پله مارپیچ شیشه ای، متریال شیشه نسبت به سایر متریال ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد که چشم انداز بی نظیری خواهد داشت. 

ساخت و اجرای نرده گرد چوبی پله گرد :

برای ساخت پله های گرد چوبی و نرده گرد چوبی باید نکات مختلفی را مد نظر قرار داد. به عبارت دیگر با بررسی های لازم و محاسبه فاصله های مورد نیاز باید پله ها را متناسب با آن ها ساخت و سپس اجرا کرد. به عنوان مثال باید مساحت طبقه مورد نظر و فاصله آن تا طبقه بعدی را در دست داشت. حال مدل مورد نظر را انتخاب کرد و تعداد پله ها را با توجه به نوع پله و همچنین فاصله دو طبقه و مساحت آن ها تعیین کرد. 

1

مطالب مرتبط

 

نظرات

اولین کسی باشید که نظر ارسال میکند
مهمان
شنبه, 06 آذر 1400

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://khane-ziba.com/