نرده چوبی ، مدل های نرده چوبی و ویژگی های آن - خانه زیبا

مدل های نرده چوبی

نرده های چوبی انواع مختلفی دارند. تفاوت بین انواع نرده های چوبی اغلب مربوط به نوع چوب استفاده شده در تهیه آن ها، اندازه آن ها، طرح و یا مدل آن ها، رنگ نرده های چوبی، ضخامت چوب های استفاده شده و ... می باشد. اما به طور کلی انواع نرده های چوبی را می توان به نرده چوبی ساده، نرده چوبی منبت کاری شده و ... تقسیم کرد. 

نرده چوبی و اهمیت آن : 

نرده چوبی به عنوان تجهیزات ساختمانی محسوب می شود. نرده های چوبی علاوه بر این که باعث حفظ امنیت ساختمان می شوند و همچنین امنیت راه پله ها را تامین می کنند، در دکوراسیون و به ویژه طراحی داخلی ساختمان ها به شدت تاثیر گذار می باشد. نرده های مختلفی وجود دارد که می توان به نرده های چوبی، نرده های فلزی، نرده های شیشه ای و ... اشاره کرد که هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند. از بین انواع نرده های نامبرده، نرده های چوبی از تنوع بیشتری برخوردار بوده و مورد استقبال اکثر افراد قرار گرفته است. در اینجا قصد داریم به معرفی انواع و یا مدل های مختلف نرده چوبی بپردازیم و موارد استفاده از آن ها در خانه را بیان کنیم.  

انواع نرده های چوبی : 

نرده های چوبی انواع مختلفی دارند. تفاوت بین انواع نرده های چوبی اغلب مربوط به نوع چوب استفاده شده در تهیه آن ها، اندازه آن ها، طرح و یا مدل آن ها، رنگ نرده های چوبی، ضخامت چوب های استفاده شده و ... می باشد. اما به طور کلی انواع نرده های چوبی را می توان به نرده چوبی ساده، نرده چوبی منبت کاری شده، نرده چوبی لوکس، نرده های چوبی متشکل از متریال فلز و چوب، نرده های متشکل از متریال چوب و شیشه، نرده های چوبی حصاری، دیوار های چوبی و .... تقسیم کرد که هر کدام کاربرد های ویژه ای دارند. 

نرده چوبی ساده : 

یکی از انواع نرده های چوبی، نرده های ساده تولید شده از متریال چوب می باشند. از نرده های چوبی ساده عموما در خانه های قدیمی مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه از نرده چوبی ساده به ندرت استفاده می شود. این نوع نرده ها عموما به رنگ های فندقی، قهوه ای و قهوه ای سوخته می باشند. در گذشته نرده های چوبی ساده اغلب با استفاده از هنر دست تهیه و تولید می شدند، امروزه از چوب های مرغوب و طبیعی با استفاده از هنر دست هنرمندان برای تهیه این نوع نرده چوبی استفاده می کنند که قیمت گزافی خواهد داشت.  

نرده های چوبی حصیری : 

نرده های حصری نرده هایی می باشند که از متریال چوب تولید شده اند و برای فضای خارجی ساختمان ها و حیاط سازی مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع نرده ها عموما از دسته نرده استفاده نشده است. 

نرده چوبی منبت کاری شده : 

نرده های چوبی منبت کاری شده از دیگر نرده های چوبی می باشد که مورد استقبال اکثر افراد قرار گرفته است. نرده های چوبی منبت کاری شده عموما برای پله های دوبلکس مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا پله های دوبلکس فضای زیادی از ساختمان را اشغال می کنند و انتخاب نرده های منبت کاری شده در طراحی داخلی ساختمان تاثیر مثبت خواهد داشت. منبت کاری یکی از هنر های دست می باشد که قدمت بالایی دارد.. 

نرده چوبی لوکس : 

نرده های چوبی لوکس یکی از گران قیمت ترین نرده های چوبی می باشند که تمام اجزا این نوع نرده ها با استفاده از هنر دست تهیه و تولید شده اند. شکل ظاهری این نوع نرده ها با سایر نرده های چوبی متفاوت می باشد. چوب های استفاده شده در نرده چوبی لوکس ضخیم می باشد. به عبارت دیگر این نوع نرده ها دارای پایه های نسبتا ضخیم می باشند و نقش و نگار های منحصر به فردی روی آن ها اجرا شده است.. 

موارد استفاده از نرده های چوبی : 

  • 1.از نرده های چوبی می توان برای حفظ امنیت راه پله ها استفاده کرد.
  • 2.می توان از آن برای پله های دوبلکس قرار گرفته در محیط داخلی ساختمان استفاده کرد.
  • 3.از دیگر موارد استفاده از این نوع نرده ها می توان برای جداسازی محیط های داخلی ساختمان استفاده کرد. لازم به ذکر می باشد که این نوع نرده ها به دیوار های چوبی معروف می باشند.
  • 4.نرده های چوبی حصیری برای باغچه و باغ مورد استفاده قرار می گیرند.
1

مطالب مرتبط

 

نظرات

اولین کسی باشید که نظر ارسال میکند
مهمان
شنبه, 06 آذر 1400

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://khane-ziba.com/