قیمت نرده چوبی - انواع پایه نرده - خانه زیبا

قیمت نرده چوبی

نرده های چوبی، نرده های بسیار محبوب می باشند که تنوع بسیار زیادی دارند. از اجزا این نوع نرده ها می توان به پایه نرده، کفه نرده، دسته نرده و .... اشاره کرد. قیمت نرده چوبی به متراژ نرده، نوع چوب مصرفی جهت تولید نرده، ارتفاع پایه نرده، نوع بست ها و یا پیچ های مصرفی جهت نصب آن ها، طرح نرده، هزینه نصب نرده و ... بستگی دارد. 

نرده چوبی و موارد استفاده :

نرده ها یکی از تجهیزاتی می باشند که به حفظ امنیت ساختمان ها کمک می کنند. نرده ها انواع مختلف و گوناگونی دارند که می توان به نرده های فلزی، نرده های استیل، نرده های فرفورژه، نرده های چوبی و ... اشاره کرد که هر کدام ویژگی ها و مشخصات منحصر به فردی دارند. در بین انواع نرده ها، نرده های چوبی محبوبیت بیشتری دارند. لازم به ذکر می باشد که قیمت نرده چوبی به عوامل مختلفی بستگی دارد. نرده های چوبی علاوه بر حفظ امنیت تاثیر به سزایی در دکوراسیون داخلی دارد. از نرده ها عموما برای پله ها استفاده می شود. نرده های چوبی در طرح ها و مدل های متنوع تهیه و تولید شده اند که انتخاب آن ها به نوع دکوراسیون ساختمان و یا منزل، سلیقه افراد، توان مالی و ... بستگی دارد. 

نرده های چوبی و اجزا آن : 

همان طور که گفته شد نرده های چوبی، نرده های بسیار محبوب می باشند که تنوع بسیار زیادی دارند. از اجزا این نوع نرده ها می توان به پایه نرده، کفه نرده، دسته نرده و .... اشاره کرد. هر کدام از اجزا نامبرده و یا قسمت های مختلف نرده های چوبی  مشخصات منحصر به فردی دارند، همچنین انواع گوناگونی دارند.  

پایه نرده چیست ؟ 

پایه نرده یکی از اجزا نرده ها می باشند که انواع مختلفی دارند. پایه های نرده قطعاتی بلند می باشند که به صورت عمودی در محل مورد نظر نصب می شوند. پایه های نرده بین دسته نرده و کفی نرده قرار میگیرند و باعث اتصال آن ها به یکدیگر می شوند. پایه نرده از اجزا اصلی نرده ها محسوب می شوند. 

انواع پایه نرده : 

پایه های نرده انواع مختلفی دارند. به عبارت پایه های نرده علاوه بر این که در اندازه های گوناگون و همچنین در طرح ها و مدل های متنوع تولید می شوند، جنس های مختلفی دارند. در حقیقت بعضی از آن ها از متریال چوب، بعضی دیگر از متریال شیشه تولید شده اند، از انواع دیگر پایه های نرده می توان به نرده های فلزی، استیل و پلاستیکی اشاره کرد که هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند. لام به ذکر می باشد که بعضی دیگر از پایه های نرده ترکیبی از چند متریال می باشند. 

انتخاب نرده ها متناسب با پله : 

پله ها مانند نرده ها انواع مختلفی دارند که می توان به پله های چوبی، پله های شیشه ای، پله های سنگی و ... اشاره کرد، در نتیجه انتخاب نرده پله باید متناسب با نوع پله انجام شود. برای انتخاب نرده پله دوبلکس باید دقت نظر بیشتری به خرج داد زیرا مساحت زیادی از منزل را تحت شعاع قرار می دهند. در نتیجه زیبا بودن نرده پله دوبلکس در زیبایی و دکوراسیون داخلی ساختمان به شدت تاثیرگذار می باشد. برای نرده پله دوبلکس عموما از نرده های چوبی استفاده می شود. همان طور که گفته شد پله های دوبلکس و در نتیجه نرده های آن قسمت وسیعی از محیط داخلی ساختمان را اشغال می کند، در نتیجه نرده های چوبی به دلیل القا کردن حس کلاسیک و همچنین مدرن مورد استقبال اکثر افراد قرار گرفته است. عده ای بر این باور هستند که نرده چوبی تکمیل کننده خانه زیبا می باشد. به عبارت دیگر خانه زیبا و نرده چوبی مکمل یکدیگر هستند. 

قیمت نرده چوبی و عوامل موثر در آن 

عوامل مختلفی در قیمت نرده چوبی موثر می باشد. به عبارت دیگر نمی توان گفت نرده چوبی نسبت به بقیه نرده ها گران تر و یا ارزان تر است، زیرا قیمت نرده چوبی به متراژ نرده، نوع چوب مصرفی جهت تولید نرده، ارتفاع پایه نرده، نوع بست ها و یا پیچ های مصرفی جهت نصب آن ها، طرح نرده، هزینه نصب نرده و ... بستگی دارد. هر چقدر نوع چوب مصرفی جهت تولید نرده چوبی مرغوب تر باشد، قیمت بالاتری خواهد داشت. به طور کلی کیفیت چوب مصرفی و کیفیت بست های استفاده شده با قیمت نهایی نرده ها رابطه مستقیم دارد. 

1

مطالب مرتبط

 

نظرات

اولین کسی باشید که نظر ارسال میکند
مهمان
پنج شنبه, 01 مهر 1400

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://khane-ziba.com/