نرده گرد چوبی و ساخت انواع آن - خانه زیبا

نرده گرد چوبی پله گرد - پله پیچ

نرده گرده چوبی در طرح ها و مدل های گوناگون تهیه و تولید شده است که انتخاب آن ها به موارد مختلفی چون سبک معماری داخلی ساختمان ها، توان مالی افراد، سلیقه و ... بستگی دارد. پله های مارپیچ و یا پله های گرد پله هایی می باشند که به شدت در زیبایی و یا دکوراسیون ساختمان ها تاثیر دارند. 

نرده های چوبی : 

نرده ها یکی از تجهیزاتی می باشند که به حفظ امنیت ساختمان ها کمک می کنند. نرده ها انواع مختلف و گوناگونی دارند که می توان به نرده های فلزی، نرده های استیل، نرده های فرفورژه، نرده گرد چوبی و ... اشاره کرد که هر کدام ویژگی ها و مشخصات منحصر به فردی دارند. در بین انواع نرده ها، نرده های چوبی به ویژه نرده گرد چوبی از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد. لازم به ذکر می باشد که نرده چوبی علاوه بر حفظ امنیت تاثیر به سزایی در دکوراسیون داخلی دارد. نرده های گرد چوبی در طرح ها و مدل های متنوع تهیه و تولید شده اند که انتخاب آن ها به نوع دکوراسیون ساختمان و یا منزل، سلیقه افراد، توان مالی و ... بستگی دارد. در اینجا قصد داریم به معرفی انواع نرده های گرد چوبی بپردازیم. 

نرده گرد چوبی و پله های مارپیچ : 

نرده گرده چوبی در طرح ها و مدل های گوناگون تهیه و تولید شده است که انتخاب آن ها به موارد مختلفی چون سبک معماری داخلی ساختمان ها، توان مالی افراد، سلیقه و ... بستگی دارد. پله های مارپیچ و یا پله های گرد پله هایی می باشند که به شدت در زیبایی و یا دکوراسیون ساختمان ها تاثیر دارند. پله گرد و یا پله پیچ نسبت به پله های معمولی از قیمت بالاتری برخوردار می باشند. 

انواع نرده گرد چوبی : 

یکی از انواع نرده های چوبی، نرده گرد چوبی می باشد که از محبوبیت ویژه ای برخوردار می باشد. نرده های گرد چوبی در اندازه ها، مدل ها و رنگ های مختلف تهیه و تولید می شوند. از انواع این نوع نرده ها می توان به نرده های پیچی و یا گرد ساخته شده با استفاده از چوب و فلز، با استفاده از چوب و بتن و .... اشاره کرد که هر کدام ویژگی ها و مشخصات منحصر به فردی دارند. 

نرده گرد ساخته شده از چوب و فلز : 

نرده گرد چوبی متشکل از چوب و فلز نوعی از نرده گرد چوبی می باشد که جلوه ای زیبا ایجاد می کند. از اجزا نرده ها می توان به کفی نرده ها، پایه نرده ها، دستگیره نرده ها، بست آن ها و .... اشاره کرد. درنرده گرد چوبی متشکل از چوب و فلز عموما دستگیره ها و کفی نرده ها از متریال چوب تولید شده اند، اما پایه نرده ها از متریال فلز تولید شده اند. پایه نرده های متشکل از فلز و چوب ممکن است از جنس استیل باشند، همچنین ممکن است از نوع فرفورژه باشند که هر کدام مزیت ها و معایب منحصر به فردی دارند. لازم به ذکر می باشد که متریال چوب به کار رفته در ساختار این نوع نرده ها در برابر آتش سوزی مقاوم نمی باشد، اما نرده های فلزی در برابر آتش سوزی مقاومت بالایی از خود نشان می دهند. 

نرده گرد چوبی ساخته شده از چوب و سیمان : 

نرده های گرد چوبی ساخته شده از چوب و سیمان از دیگر نرده های مارپیچ می باشند که مورد استقبال اکثر افراد قرار گرفته است. این نوع نرده ها از مقاومت و استحکام بسیار بالایی برخوردار می باشند، همچنین در برابر فشار، آتش سوزی و ضربه مقاوم خواهند بود.  

ساخت انواع نرده ها و پله های مارپیچ :

همان طور که گفته شد پله ها و نرده های گرد و مارپیچ برای ساختمان هایی مناسب می باشند که متراژ زیادی دارند، زیرا نرده گرد چوبی به فضای زیادی جهت اجرا نیاز دارند. ساخت انواع نرده های چوبی گرد توسط افراد ماهر و همچنین مراکز معتبر امکان پذیر خواهد بود. برای ساخت آن ها به ارتفاع پله ها، اندازه پله ها، فاصله پله ها با یکدیگر و ... نیاز می باشد. ساخت پله های چوبی باید با رعایت استاندارد های لازم انجام شود. 

1

مطالب مرتبط

 

نظرات

اولین کسی باشید که نظر ارسال میکند
مهمان
شنبه, 06 آذر 1400

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://khane-ziba.com/