نرده پله دوبلکس - همه چیز در مورد نرده پله دوبلکس

نرده پله دوبلکس
نرده ها نقش حفاظت و ایمنی در برابر ارتفاع را ایفا می کنند، اما این تنها کاربرد نرده ها نیست بلکه از جنبه ی زیبایی نیز اهمیت بسیار زیادی دارند. نرده پله دوبلکس تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی دکوراسیون داخلی دارد. با توجه به سلیقه و فضا باید جنس این نرده ها را انتخاب کنید. در ادامه اطلاعات مفیدی در این رابطه در اختیار شما قرار می دهیم.

 از تزیین تا کاربرد نرده پله دوبلکس

نرده پله علاوه بر جنبه ی تزیینی جنبه ی حفاظتی نیز دارد. امروزه با توجه به اهمیت دکوراسیون داخلی منزل، تولید و ساخت نرده پله علی الخصوص نرده پله دوبلکس دارای متریال های خاص خود است. جنبه ی زیبایی نرده پله دوبلکس بسیار مهم است اما این موجب نمی شود تا از اهمیت حفاظتی آن چشم پوشی کرد. با توجه به ارتفاع و اندازه ی پله ها شما می توانید جنس و نوع نرده پله دوبلکس خود را تعیین کنید. حتما این نکته را حائز اهمیت قرار دهید؛ اگر ارتفاع پله ها زیاد است همانقدر که زیبایی اهمیت دارد، امنیت نیز به همان اندازه مهم است. در صورت ایمن نبودن جنس نرده ممکن است اتفاقات ناگواری برای شما و اعضای خانواده تان به وجود بیاید.  

دکوراسیون داخلی و نرده پله دوبلکس 

راه پله ها در خانه های دوبلکس تاثیر چشمگیری در دکوراسیون داخلی دارند. پس طراحی نرده پله دوبلکس یکی از اصلی ترین معیار های زیبایی در خانه های دوبلکس به شمار می رود. نوع طراحی و انتخاب درست پله، در خانه های دوبلکس می تواند به عنوان مرکز توجه به شمار آید.

با توجه به محیط خانه و فضای داخلی می توانید از جزییات کوچکی برای تغییرات بزرگ در نمای راه پله ها استفاده کنید مانند نورپردازی.

طراحی پله و نرده در ساختمان های دوبلکس 

با در نظر گرفتن محل قرارگیری پله ها می توان از مدل های مختلف پله از قبیل دایره ای، شکسته چند طرفه، حلزونی و شکسته یک طرفه استفاده کرد. علاوه بر اینکه در ساختمان های دوبلکس پله، محل قرار گیری آن و مدل آن در جنبه ی زیبایی تاثیر گذار است. بلکه بخش مهم زیبایی دکوراسیون به نرده پله دوبلکس بر می گردد. برای خانه های دوبلکس از چند جنس نرده پله می توان استفاده کرد. به طور کلی نرده ها به چند نوع تقسیم می شوند: نرده چوبی، نرده شیشه ای، نرده فلزی و نرده سنگی.

در ادامه ی مطلب به نقد و بررسی جنس نرده پله دوبلکس و اینکه کدام جنس برای استفاده ی فضای داخلی مناسب تر است، می پردازیم.

نرده پله دوبلکس از جنس چوب 

نرده های چوبی با توجه به نوع طراحی و معماری داخلی بیشتر مناسب خانه هایی با سبک کلاسیک و روستیک هستند. استفاده از این جنس نرده به صورت ساده و حکاکیشده برای نرده پله دوبلکس مناسب است. نرده چوبی امنیت مطلوبی دارد، اغلب از چوب راش، بلوط و روس برای ساخت نرده پله دوبلکس استفاده می شود.نرده های چوبی محدودیت استفاده در فضای باز دارند و از آنها فقط می توان در دکوراسیون داخلی استفاده کرد. دلیل این محدودیت نفوذ حشرات و عدم مقاومت چوب در برابر شرایط جوی مانند بارندگی است.

علاوه بر نرده های چوبی، نرده های طرح چوب نیز در بازار موجود هستند. نرده طرح چوب به نسبت چوب از قیمت ارزان تری برخوردار است و به دلیل استفاده مواد اولیه پایه پلیمر در ساختار آن محدودیت استفاده در فضای باز در مورد این جنس نرده ها دیگر مطرح نیست.

نرده پله دوبلکس از جنس فلز 

استفاده و تنوع جنس فلز در نرده پله باعث محبوبیت بیشتر آن در بین مشتریان شده است. از جمله این جنس ها می توان به فرفورژه، استیل و آلومینیوم اشاره کرد. همچنین می توان با ادغام این جنس ها محصول ترکیبی و سفارشی تولید کرد. از گذشته تا کنون استفاده از نرده های فلزی محبوبیت خاصی داشته است. یکی از مزیت های نرده های فلزی و فرفورژه قابلیت رنگ پذیری آن است.
شما می توانید مناسب با هارمونی رنگ منزل خود، رنگ این نرده ها را تغییر دهید. همچنین علاوه بر جنبه ی زیبایی اگر رنگ خوردگی به صورت صحیح انجام شود از فلز در برابر ضربه و رطوبت محافظت می کند. نرده های فرفورژه، تمامی استاندارد های لازم را دارند، زیرا مناسب با فضا می توان فاصله های نزدیک تر را برای این نرده ها در نظر گرفت.
نرده های فرفورژه برای پله های گرد و طولانی بسیار مناسب هستند. علاوه بر نرده های فرفورژه، نرده های استیل به دلیل قیمت ارزان تر امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. اما نرده استیل از معایب زیادی مانند سبک بودن، نداشتن مقاومت کافی، خوردگی بر اثر پرچ کردن و... برخوردارند.

کاربرد نرده ی شیشه ای و سنگی

به دلیل خاص بودن جنس این نرده ها، بیشتر در فضای باز از آنها استفاده می شود. نرده های شیشه ای به دلیل دلباز تر شدن فضا اغلب در محیط باغ و باغچه مورد استفاده قرار می گیرند. نرده های سنگی که از مقاومت بالایی برخوردارند اغلب در نمای ساختمان ها استفاده می شوند.

نتیجه ی نهایی

برای نرده پله دوبلکس بیشتر از جنس چوب و فرفورژه استفاده می شود. دلیل این استفاده در طراحی های داخلی، برخوردار بودن این نرده ها از امنیت کافی و جنس مرغوب است.

2

مطالب مرتبط

 

نظرات

اولین کسی باشید که نظر ارسال میکند
مهمان
پنج شنبه, 01 مهر 1400

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://khane-ziba.com/