نرده چوبی دوبلکس، حرکتی خلاقانه در طراحی دکوراسیون داخلی - خانه زیبا

narde-choobi-doblex

اگر شما هم صاحب خانه ای چند طبقه یا فضای باز هستید، اجرای راه پله چوبی می تواند نقش موثری در زیبایی طراحی داخلی منزل شما داشته باشد. اگر به دنبال طراحی دکوراسیون داخلی شیک، اروپایی و خاص هستید، اجرای راه پله چوبی یا نرده چوبی می تواند، فضای داخلی شما را متحول کند.

نرده راه پله چوبی دردکوراسیون منزل

در طراحی راه پله ها برای خانه های دوبلکس از مدل ها و طرح های بسیاری استفاده می شود.معمولا در طراحی راه پله ها از چوب، فلز و شیشه استفاده می شود، در برخی موارد، در طراحی راه پله از ترکیب این موارد استفاده می شود. راه پله های خانه های دوبلکس، معمولا یا دارای حفاظ و نرده هستند و یا فاقد حفاظ و نرده می باشند.

 

.برای داشتن راه پله ایمن باید از نرده راه پله استفاده کنید چرا که خطر سقوط از ارتفاع خصوصا در فضای داخلی برای کودکان و افراد سالمند به دلیل نبود کنترل کامل وجود دارد.

انواع نرده چوبی 

راه پله چوبی دوبلکس  

اگر در فضای داخلی شما از پله های چوبی استفاده شده، نصب نرده چوبی می تواند به زیبایی دکوراسیون داخلی شما بیافزاید، برای نصب و اجرای راه پله چوبی، بهتر است از کارشناسان خبره در این زمینه مشاور بگیرید، چرا که نصب این نوع راه پله دارای قواعد و قوانین خاص و بخصوصیاست، در نصب راه پله ، رعایت حد فاصل بین پله ها و راه پله،استفاده از نرده های مقاوم و محکم، از موارد موثر در نصب و اجرای راه پله ها به شمار می رود.

نرده راه پله های چوبی معمولا در طرح ها و اشکال مختلفی طراحی و ساخته شده اند کهمتناسببا شکل و طرح به دو شکل نرده چوبی گرد ساده و نرده چوبی تخت ساخته می شوند. 

نرده چوبی گرد ساده  

برای ساخت و آماده سازی این نوع راه پله چوبی، از چوب های روسی و راش استفاده می شود. بدلیل خوش تراش بودن و برش ساده این مدل چوب معمولا مورد توجه سازندگان و کارشناسان این رشته قرار میگیرد. قطر این نرده‌ها بین ۲۵ تا ۴۰ میلی‌متر است و به شکل استوانه طراحی و ساخته می شود.  

نرده چوبی تخت  

       این نوع نرده چوبی، معمولا به صورت مربعی و تخت طراحی و ساخته می شوند و نصب این مدل نرده چوبی سیار ساده و آسان می باشد. معمولا در ساخت این نرده چوبی از چوب های راش یا گردو استفاده می شود.

در ساخت آن‌ها می‌توان از فرآیند اکسترود و مواد چوب پلاست نیز استفاده کرد. با این کار قیمت نرده چوبی تا میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند. 

2

مطالب مرتبط

 

نظرات

اولین کسی باشید که نظر ارسال میکند
مهمان
پنج شنبه, 01 مهر 1400

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://khane-ziba.com/