انواع نرده چوبی - نرده چوبی چگونه ایجاد شد؟

انواع نرده چوبی - نرده چوبی چگونه ایجاد شد؟

تاریخچه ساخت نرده چوبی به روزگاران کهن بر می گرد . سالیان پیش، مرگ و میر ناشی از سقوط افراد از قلعه ها یا سازه های بلند، به شدت رو به افزایش بود و افراد زیادی با پرتاب از ارتفاعات بدون حفاظ فوت می شدند. برای جلوگیری از تلفات ناشی از عدم وجود حفاظ، برای اولین بار نرده هایی مستحکم ولی خشن و زمخت ایجاد شدند.اگر چه این نرده ها،خطر مرگ را کاهش دادند. ولی باید فکری به حال زیبایی نما و سازه ها میشد. به همین دلیل کسب و کارهای زیادی با عنوان ساخت نره ایجاد شد. در حال حاضر، صنعت ساخت نرده رو به پیشرفت و گسترش می باشد. امروزه نرده ها آنقدر زیبا هستند که بخشی از دکوراسیون داخلی یا خارجی ساختمان محسوب می شوند. از زیباترین موارد نرده های موجود در بازار، می توان به نرده های چوبی اشاره کرد. این نوع نرده که تلفیقی از نقش و نگارهای گل، طرحهای اسلیمی و رمی می باشد. در نگاه اول، توجه هر مخاطبی را جلب می کند.

اهمیت وجود نرده های چوبی

عبور کردن از پله ها و گذرگاهها بدون نرده، شاید انکان پذیر باشد ولی بسیار مخاطره آمیز است. تصور کنید از پله هایی گذر می کنید که فاقد وجود نرده هستند. علاوه ب راینکه شما با پارادوکس سقوط مواجه هستید، فضایی که در آن ایستاده اید، بی روح و سرد است و نه تنها از بودن در آنجا لذت نمی برید، تنها به گذر از پله ها یا گذرگاه می اندیشید. حال این فرضیه را در نظر بگیرید که از پله هایی می گذرید که دارای نرده های چوبی خوش رنگ و براق با نقش و نگار گل های ظریف و خاص هستید. نه تنها با اطمینا خاطر و فارغ از خطر سقوط از پله ها می گذرید، بلکه شاید دقایقی محو زیبایی طرافت نرده ها شوید. بعضا بسیاری از فیلمبرداری ها و کلیپ های جشن ازدواج در لوکیشن هایی که دارای المان نرده های چوبی هستند، ساخت و تولید شد است. 

نرده چوبی ساده

یکی ار انواع نرده های چوبی، با طراحی به شکل استوانه و نصب آسان، نرده‌های چوبی گرد ساده هستند. برای درست کردن این نوع از نرده راه پله چوبی بیشتر از چوب‌های راش یا چوب روسی استفاده می‌شود، قطر این نوع نرده چوبی معولا بین ۲۵ تا ۴۰ میلی‌متر می باشد. اگر طرفدار سادگی محض هستید و زیبایی کار آنچنان برایتان اهمیت ندارد، استفاده از این نرده را به شما پیشنهاد می کنیم. از مدل های نرده چوبی ساده می توان به مدل SP150 و مدل CH20 و مدل CH40 اشاره کرد. 

نرده چوبی CNC

یکی از زیباترین و البته گران ترین مدل های نرده چوبی، نرده چوبی CNC می باشد که نتیجه تلاش و هنر دست منبت کاران و طراحان این رشته می باشد. امروزه برای ساخت نرده چوبی CNC و طرح دادن و نقش انداختن روی آن از تکنولوژی پیشرفته‌تری به نام CNC استفاده می‌شود. دستگاهی که به طور خودکار روی چوب حکاکی می‌کند. و جایگزین نیروی انسانی می باشد، چرا که درصد خطای این دستگاه نزدیک به صفر درصد است. عملکرد این دستگاه به این گونه است که با وارد کردن اطلاعات و طرح‌ها کد نویسی شده به سیستم آن طرح به وسیله دستگاه روی چوب پیاده می‌شود. 

نرده چوبی تخت

این نوع نرده چوبی، از ساده ترین و در عین حال ارزان ترین مدل های نرده چوبی استفاده می شود. در ساخت و تولید این مدل به دلیل عدم وجود طرح و نقش و نگارهای خاص، می‌توان از فرآیند اکسترود و مواد چوب پلاست نیز استفاده کرد.که با اتفاده از این روش،قیمت ساخت نرده چوبی تا حد قابل توجهی کاهش می یابد. 

نرده های طرح چوب

در ساخت این مدل نرده چوبی، از مواد اولیه ABS و ترکیبات پلیمری استفاده می‌شود؛ ترکیبات پلیمری معمولا مقاومت بالایی در برابر رطوبت و عوامل طبیعی دارند. از قابلیت های این مدل نرده می توان به رنگ پذیری اشاره کرد که پس از تولید نرده چوبی، و پیش از نصب می توان نرده را به رنگ دلخواه در آورد و اجرای نرده طرح چوب از سایر انواع نرده‌ها با سرعت بیشتری انجام شود. 

نرده چوب پلاست

برای ساخت این نوع نرده جوبی، معمولا از خرده های چوب و مواد گرانول شده چوبی استفاده می شود. این مدل نرده چوبی، به دلیل سادگی از ارزانترین و ساده ترین نوع نرده ها محسوب می شود و مانند نرده طرح چوب، از قابلیت رنگ پذیری پیش از نصب برخوردار می باشد. 

1
 

نظرات

اولین کسی باشید که نظر ارسال میکند
مهمان
پنج شنبه, 01 مهر 1400

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://khane-ziba.com/