بهترین نوع کف پله چوبی چیست ؟ روش های ساخت کف پله چوبی - خانه زیبا

بهترین روش ساخت کف پله چوبی

  برای ساخت کف پله چوبی، معمولا از روش های مختلفی استفاده می شود. شما به عنوان طراح و دیزاینر می توانید از روش های مختلف، برای ساخت پله چوبی (کف پله چوبی) استفاده کنید. اما قبل از انجام هر کاری بهتر است دانش و اطلاعات کافی درباره روش‌ها و بهترین مواد برای ساخت کف پله چوبی، داشته باشیم. پس تا پایان این مقاله در وب سایت خانه زیبا، با ما همراه باشید.

ساخت کف پله چوبی با تخته چوب های طبیعی 

در محل زندگی همه ما چوب بری های قدیمی و فعال وجود دارد، قبل از شروع پروژه ساخت نرده چوبی، با محاسبه دقیق اندازه پله ها می توانید، کف پله ها را سفارش دهید، معمولا تخته های برش کاری شده در کارگاه چوب بری،به مدت 3 تا 5 ماه نگهداری می شود تا خشک شود، پس از خشک شدن تخته ها، اگر نیازی به اصلاح ابعاد و سنباده کاری باشد، مراحل نهایی کار انجام می شود.

از این روش، می توان به عنوان ساده ترین روش، نام برد. 

 ساخت کف پله چوبی با تخته سلایی پرسی  

در این روش ساخت کف نره چوبی، معمولا از یک نوع کلاف چوبی که از جنس بلوط و راش، هستند، استفاده می شود.ولی برای ارزان تر شدن کار، درداخل کلاف معمولا از همان چوب یا چوب های ارزان تر، به عنوان بافت مشبک داخلی استفاده می شود و و بر روی کلاف تخته سلایی و بر روی سلایی روکش (بلوط، راش، گردو، ملچ، ون و …) پرس می‌کنند. معمولا استفاده از این روش، توصیه نمی شود.

ساخت کف پله چوبی با چوب چند لایه پرسی  

برای ساخت کف پله چوبی در این روش، تخته چوب ها به انداره های مورد نظر برش داده می شوند، که این برش ها، به برش های بسیار نازک تبدیل می شوند و سپس  این تارو پودها، با پرس گرم فشرده می شوند و در نهایت یک تخته با ضخامت 30 میلی متر به دست خواهد آمد. . برای ساخت این پله‌ها معمولاً از چوب کاج (نراد- روسی) استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که، چوب حتما باید خشک باشد، در غیر این صورت نزدیک بودن کف پله ها به سیستم های گرمایشی موجب ترک خوردن و فرسایش سریع کف پله ها می شود. استفاده از این روش به دلیل معایب بالا، توصیه نمی شود. 

ساخت کف پله با ام دی اف خام  

برخی از همکاران برای ساخت کف پله چوبی، از ام دی اف خام استفاده می کنند، در این روش ورق ام دی اف از چهار طرف با چوب کلاف می‌شود، و سپس به عنوان روکش از ورق ام دی اف، استفاده می شود. شباهت ظاهری بسیار زیاد ام دی اف با چوب طبیعی، ممکن است تشخیص را برای بیننده سخت کند. اما بسیاری از علاقمندان به چوب طبیعی ، استفاده از این روش را مناسب نمی دانند.

ساخت کف پله چوبی با استفاده از پلای وود  

اگر از خبره ترین و حرفه ای ترین شرکت های سازنده نرده چوبی و کف نرده چوبی،بپرسید، بدون شک ورق پلای وود را به عنوان به صرفه ترین و مناسب ترین، روش های ساخت کف پله می دانند.

برای انجام این کار، ورق های پلای وود، را در ابعاد و اندازه های مورد نظر برش زده، روکش چوب را پرس و سپس کار نصب را انجام می دهیم. اجرای این روش بی شباهت به روش ام دی اف نیست، ولی معایب ام دی اف را ندارد و بدلیل ضد آب بودن، ازاستحکام بیشتری برخوردار است. 

3

مطالب مرتبط

 

نظرات

اولین کسی باشید که نظر ارسال میکند
مهمان
پنج شنبه, 01 مهر 1400

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://khane-ziba.com/