پله دوبلکس

پله دوبلکس چیست؟ در این مقاله به تفصیل راه پله دوبلکس می پردازیم. در گذشته، اکثر منازل به صورت ویلا و درابعاد بزرگ ساخته میشد. و نیاز به ساختن طبقات بیشتر در خانه ها وجود نداشت. رفته رفته با پبشرفت تکنولوژی و رشد جوامع بشری، خانه ها کوچکترشدند و نیاز به ساخت طبقات بیشتر برای داشتن فضای کافی بود. در این میان پله دوبلکس، به عنوان پل ارتباطی بین طبقات توانست نقش مهمی در زیبایی دکوراسیون منازل ایفا کند. پله دوبلکس می تواند در اشکال و مدل های مختاف ساخته شود، که از بین آنها پله دوبلکس چوبی، پله دوبلکس سنگی، پله دوبلکس آهنی، پله دوبلکس شیشه ای، از مهم تررین و پرطرفدارترین انواع پله های دوبلکس به شمار می روند. اکثر خانه های دوبلکس، به دلیل داشتن دکوراسیون داخلی شکیل، همواره سعی می کنند زیباترین و بروزترین پله های دوبلکس یا راه پله دوبلکس را برای متزل خود انتخاب کنند. اگر مسئول زیبایی و طراحی دکوراسیون داخلی منزل هستید، امنیت راه پله دوبلکس را، اولویت قرار دهید. چرا که امنیت راه پله، مکمل خوبی برای زیبایی پله های دوبلکس، به شمار می رود.

 

آشنایی با پله دوبلکس

پله دوبلکس، به مجموع تعدادی پله اطلاق می شود که قسمت های داخلی طبقات را به هم متصل کرده، تلفیق خلاقیت، ایده پردازی و نورپردازی مناسب، و استفاده از متریال درست، از عواملی است که به زیبایی و کارایی پله دوبلکس اضافه می کند.

 

انواع راه پله دوبلکس

راه‌پله چوبی

چوب نقش مهمی در زیبایی و دکوراسیون داخلی منازل دارد. یکی از مهمترین کاربردهای چوب، استفاده از آن در طراحی پله دوبلکس می باشد. پله دوبلکس چوبی، به دلیل استفاده از عنصر چوب، که عنصری گرم است، انرژی مثبت و گرمای فراوانی به محیط خانه می بخشد، پله دوبلکس چوبی، دارای دوام و استحکاامم بالایی است. طراحان دکوراسیون داخلی،در برخی از موارد کنار استفاده از پله چوبی، از عنصر شیشه یا فلز استفاده می کنند. تلفیق پله دوبلکس در کنار نرده چوبی، به زیبایی دکوراسیون داخلی منزل کمک شایانی می کند.


راه‌پله‌ شیشه‌ای

راه پله شیشه ای،یکی دیگر از انواع پله های دوبلکس به شمار می رود. راه پله شیشه ای، دارای تنوع در زنگ و مقاومت بالایی می باشد. جنس راه پله شیشه ای دوبلکس، معمولا از جنس لمینیت یا سکوریت می باشد. این نوع پله ها، فضای نسبتا کمتری نسبت به پله دوبلکس چوبی اشغال می کنند. ولی اگر به دنبال طراحی داخلی اروپایی هستید، کارشناسان خانه زیبا، استفاده از پله دوبلکس چوبی یا پله دوبلکس طرح چوب را به شما پیشنهاد می کند.

 

پله دوبلکس مستقیم

پله دوبلکس مستقیم به مدل هایی اطلاق می شود که بدون پیچ و خم و برخلاف راه پله های مارپیچ، به صورت مستقیم به دیگر طبقات وصل می شوند.

 

انواع پله دوبلکس

در ساختمانهای دوبلکس، شکل پله ها، نقش بسزایی در زیبایی داخلی ساختمان ایفا میکند. ئمعماران و طراحان با تجربه، بهترین طراحی را برایپله دوبلکس منازل انتخاب می کنند.

پله دوبلکس گرد

در ساختمانهایی دارای راه پله مارپیچ، معمولا از پله هایث دوبلکس گرد استفاده می شود. استفاده از برخی متریال خاص نظیر چوب یا شیشه ، در طراحی پله های گرد رایج است.

پله گرد بتنی

بتونبه دلیل انعطاف پذیر یبالا و شکل گیری سریع، غالبا مورد توجه معماران قرار می گیرد و از این عنصر برای ساخت پله گرد بتنی با طرحح های مختلف، استفاده می شود.

پله گرد فلزی

پله دوبلکس گرد فلزی، معمولا برای فضایهای کوچک پیشنهاد می شود.

 

قیمت پله دوبلکس

قیمت پله دوبلکس، به عواملی متراژ ساختمان، تعداد پله ها، ابعاد پله، محل قرارگیری ساختمان، تخصص کارشناس، نوع راه پله دوبلکس انتخاب شده، بستگی دارد.